Klasy drugie w Radzionkowie

Zwiedzanie Muzeum Chleba, Zabytkowej Kopalni Srebra i wiele innych atrakcji...
Dnia 15 maja 2023r. uczniowie klas drugich odbyli bardzo ciekawą wycieczkę do miejscowości Radzionków. Jedną z atrakcji wycieczki było zwiedzanie Muzeum Chleba, gdzie poznaliśmy etapy powstawania chleba od ziarenka do bochenka. Ponadto uczniowe mieli przyjemność samodzielnie wykonać bułeczki, które później z apetytem zajadali. To niezwykłe miejsce jakim jest Muzeum Chleba przybliżyło dzieciom historię dotyczącą dawniejszego stylu życia i edukacji. Uczniowie zasiedli w starych ławkach i podjęli próbę pisania na kamiennych tabliczkach. Nie jeden z uczniów przyznał, że niełatwe to było uczenie się w dawnych czasach, ale na pewno bardzo ciekawe. Kolejnym punktem programu wycieczki szkolnej było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra oraz przepływ łódkami pod ziemią w Tarnowskich Górach. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali starych legend o losach tarnowskich gwarków, o chłopu Rybaku czy o Św. Barbarze- patronce górników. Ta niezwykła wycieczka pozwoli na długo zachować w pamięci uczniów wiele miłych wrażeń i wspomnień.
Zachęcamy innych uczniów by wraz z wychowawcami odwiedzili Tarnowskie Góry. Jest to miejsce godne polecenia.
Organizator wycieczki: Katarzyna Pielużek
Opiekunowie: Izabela Dzwonnik, Ewelina Najgebauer, Katarzyna Sawicka.