MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Akademia w SP 13 z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego…
21 lutego 2020 roku SP 13 wzięła aktywny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Z tej okazji nauczyciele pani Monika Chyla i pani Katarzyna Pielużek zorganizowali akademie, na której koło teatralne w humorystyczny sposób przedstawiło jak ważna jest dbałość o czystość naszej poprawnej mowy w języku ojczystym. Ponadto uczniowie z poszczególnych klas mogli sprawdzić swoją znajomość języka polskiego podczas quizu, czytania skomplikowanych łamańców językowych, a także zabłysnąć swoją kreatywnością w tworzeniu pisemnych wypowiedzi z trudnością ortograficzną. Dla zwycięzców poszczególnych konkurencji przygotowana była słodka niespodzianka. W ten sposób mogliśmy zwrócić uwagę młodego pokolenia na kształtowanie szacunku do naszego ojczystego języka.