Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu

21 września 2022 r.
W dniu 21.09.2022r. w bibliotece i świetlicy szkolnej obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ORDERU UŚMIECHU 😀 😀 😀

Order Uśmiechu to międzynarodowe odznaczenie nadawane za działania przynoszące dzieciom radość.
Kto i kiedy wymyślił Order Uśmiechu?
Na pomysł nadawania Orderu Uśmiechu wpadła w 1968r. redakcja "Kuriera Polskiego". Inspiracją był wywiad z Wandą Chotomską z okazji 5-lecia dobranocki dla dzieci "Jacek i Agatka", gdzie pisarka opowiedziała o chłopcu ze szpitala rehebilitacyjnego pod Warszawą, który chciał nagrodzić Jacka.

Dziennikarka Zofia Zdanowska nie potraktowała marzenia chłopca obojętnie, opowiedziała o nim redaktorowi Włodzimierzowi Karwanowi, a on wpadł na pomysł, aby stworzyć dziecięce odznaczenie, bo niby dlaczego dlaczego dzieci nie mogłyby nagradzać dorosłych 😊🎖️🏅🥇🥈🥉🎉✨ One doskonale wiedzą, kto jest ich prawdziwym przyjacielem, okazuje im serce, daje radość ❤️💜💛Do dziś Kawalerami słonecznego odznaczenia zostało ponad 1000 osób z prawie 50 krajów całego świata. Wśród nich znaleźli się m.in. Papież Jan Paweł II, XIV Dalajlama, Matka Teresa z Kalkuty, Steven Spielberg, Astrid Lindgren, Tove Jason, Joanna Rowling, Wanda Chotomska, Jerzy Owsiak i wielu innych wybitych osobistości...

Nasi Czytelnicy oraz Świetliczaki uczestniczyli w ceremonii zjadania cytryny, po której obowiązkowo musieli pięknie i szeroko się uśmiechnąć 😂😄👍🍋🍋
W nagrodę otrzymali papierowy Order Uśmiechu 🥰🏅🎖️