"Nie tylko Dixieland czyli bajkowe i filmowe przeboje w aranżacjach dixielandowych"

Koncert zespołu DIXIELAND
Wtorek 7 czerwca 2022 r. rozpoczął się dla uczniów naszej szkoły bardzo nietypowo. Gościliśmy bowiem trójkę niezwykle ciekawych i inspirujących ludzi. Swoją obecnością zaszczycili nas muzycy Łódzkiego Biura Koncertowego Wirtuoz. Trzy z pozoru zwykłe instrumenty – puzon, trąbka i saksofon – stworzyły razem niezwykłą plejadę dźwięków. Koncert zatytułowany „Nie tylko Dixieland czyli bajkowe i filmowe przeboje w aranżacjach dixielandowych" wywołał w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania najpopularniejszych utworów znanych z filmów animowanych Walta Disnay’a. Poznali również twórczość Louisa Armstronga i Sir Eltona Johna.