Oh la la, oh mon Dieu

czyli "Zabawy z językiem francuskim"
Język francuski jest piękny, prosty, a na co dzień słyszymy wiele słów i zwrotów z tego języka...

W czwartek, 11 maja 2023 r. uczniowie klasy IVa z wychowawcą uczestniczyli w lekcji w CRE WŁ Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim. Zajecia poprowadziła pani Agnieszka Taflińska - lektor języka francuskiego z Grunwald Centrum Języków Obcych. Nasi uczniowie sprawdzili ile i co wiedzą na temat Francji. Poznali części ciała: la tête, le visage, les cheveux, le sourcil, les cils, l'œil, les yeux, l'oreille… a na koniec wspólnie z panią Agnieszką wykonali piosenkę „La Danse D'Helene”. Czwartoklasiści bez problemu udźwignęli trudy zajęć i narzucone tempo. To wyjątkowa, zdolna i aktywna młodzież, która błyskawicznie chłonęła wiedzę i z zaangażowaniem wykonywała wszystkie zadania.

Dziękujemy za przemiłe spotkanie!
Merci beaucoup!