Oliwia laureatką konkursu „Żołnierze Wyklęci-Niezłomni Obrońcy Rzeczypospolitej”

Brawa dla Oliwii
Nasza uczennica - Oliwia Gadula z klasy VIII C, została laureatką konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci - Niezłomni Obrońcy Rzeczypospolitej”. W etapie wojewódzkim, który odbył się 8 kwietnia 2022 r. w Zgierzu, w kategorii test, zajęła III miejsce. Celem konkursu, było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz upowszechnienie wiedzy historycznej o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II Wojnie Światowej. W zmaganiach konkursowych brali udział uczniowie z całego województwa łódzkiego. Do etapu wojewódzkiego, z naszego rejonu piotrkowskiego (powiaty: piotrkowski, bełchatowski, tomaszowski, opoczyński i radomszczański)  zakwalifikowało się 9 uczniów, wśród nich, również Oliwia, która reprezentowała naszą szkołę, zajmując zaszczytne III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych historycznych sukcesów!!!

Opiekun: Wioletta Puchalska