Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach

Pierwsza pomoc ratuje życie
W dniu 6 maja 2022 r. uczniowie klas VIa, VIb, VIIa, VIIb, VIIc, VIIIa, VIIIb, VIIIc oraz VIIIe uczestniczyli w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie przeprowadzily studentki Ratownictwa Medycznego Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Piotrkowie Trybunalskim (Nikola Wiernicka, Patrycja Rutowicz, Dominika Stefańczuk) wraz z uczennicami Technikum ZDZ w Końskich (Lucyna Baranowska i Karolina Styś). Uczniowie poznali i ćwiczyli podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu, instrukcje zawiadamiania służb oraz mogli zadawać pytania dotyczące pomocy w nagłych wypadkach. Powyższe zajęcia  w znacznym stopniu wspomogły szkołę w realizacji działań prozdrowotnych.