Pierwszaki w Teatrze Pinokio

Spektakl "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"

Wycieczka klas: I A, I B, I C do Teatru Pinokio w Łodzi na spektakl pt. : "NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK" na podstawie tekstu Justyny Bednarekhb

Adaptacja i reżyseria: Daniel Arbaczewski
Scenografia: Dariusz Panas
Muzyka: Piotr Osak
Choreografia: Witold Jurewicz, Marlena Bełdzikowska (asystentka choreografa)
Obsada: Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Natalia Wieciech, Łukasz Batko, Piotr Osak

Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku 5+. Czas trwania: 1,5 godz. z przerwą. Spektakl "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" przeniósł naszych uczniów w nie jeden, ale w dziesięć światów – stworzonych przede wszystkim dzięki wyjątkowej sile nieskrępowanej wyobraźni. Scenariusz rozpisany „na pięciu aktorów, dziesięć rąk, dziesięć nóg” to odrobina kryminału, bajka z morałem i taka ze szczęśliwym zakończeniem. Wskakując ze skarpetkami w dziurę znajdującą się pod pralką, widzowie przenieśli się w tajemniczą i zaskakującą podróż, a po drodze odkryli odpowiedź na pytanie, nad którym cały świat się głowi od zawsze… Każdy z nas zastanawiał się kiedyś, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Że znikają – to fakt, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Ekipa Pinokia zna odpowiedź na pytanie od wieków dręczące nie tylko dzieci, ale także skarpetkolubnych dorosłych. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo...

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Izabela Dzwonnik, Katarzyna Pielużek, Katarzyna Sawicka, Kinga Misztela.