Realizacja programu "Trzymaj formę"

W dniach 12 – 16 lutego 2024r. odbyła się w naszej szkole II edycja „Tanecznego tygodnia” zorganizowanego przez nauczycieli wychowania  fizycznego w ramach programu "Trzymaj formę" dla uczniów klas IV – VIII.
Podobnie jak w roku ubiegłym pierwszy tydzień po feriach zimowych to czas na dobrą zabawę, odstresowanie i wejście tanecznym, pewnym siebie krokiem w drugie półrocze. W ramach tego projektu wszystkie klasy podczas lekcji wychowania fizycznego uczestniczyły w zajęciach tanecznych na sali gimnastycznej. Ćwiczyliśmy podczas tych dni różnorodne formy aktywności fizycznej przy muzyce, zaczynając od aerobiku, przez zumbę, tabatę, step po układy taneczne od bardzo prostych po mocno skomplikowane.

W tym roku zaprosiłyśmy na nasze zajęcia uczniów klas I – III w celu zainteresowania ich innymi formami ruchu w ramach lekcji wychowania fizycznego. Wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły zajęcia te wywołały wiele uśmiechu i zabawy.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem uczniów. Duża grupa dzieci i młodzieży tak wkręciła się w muzykę i taniec, że nawet na przerwach przychodzili ćwiczyć i dobrze się bawić.

Wszystkim uczestnikom „Tanecznego tygodnia”
gratulujemy kondycji
i dziękujemy za wspólną zabawę!

Jakość zdjęć jest słaba, bo dynamika tańca była duża ;)))
Joanna Trocha
Barbara Dąbrowska