ŚWIECE WIGILIJNE

IMG_20191121_181126
Akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w SP 13…
Wolontariusze SKC z SP 13 zorganizowali w szkole akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Jest to ogólnopolska akcja, która od ponad dwóch dekad służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. posiłki, stypendia, wakacje, leczenie i rehabilitacje. Corocznie diecezjalne Caritas rozprowadzają wspólnie blisko 3 miliony świec. Dzięki temu  każdego roku kilka milionów dzieci z ubogich rodzin w całej Polsce otrzymuje m.in. ciepłe posiłki oraz wyjeżdża na wypoczynek w okresie wakacyjnym.
W okresie świątecznym uczniowie należący do SKC chcąc pomóc osobom chorym na raka, związanym z naszą szkołą, przygotowali akcję Wigilijne Sianko oraz wzięli udział w kiermaszu bożonarodzeniowym. Dzięki tym działaniom zostało przekazana pomoc tym osobom w kwocie 300 zł.
Bardzo dziękujemy wszystkim wspierającym naszą działalność.
Opiekunki SKC z SP 13
Wolontariusze