SZKOŁA DO HYMNU

szkola-do-hymnu-logo
Święto Niepodległości pod hasłem „Kochamy Polskę-śpiewamy jej hymn” w SP 13…

Kochamy Polskę – śpiewamy jej hymn
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 im. Trybunału Koronnego przystąpili po raz kolejny do akcji „Szkoła do hymnu”. Choć corocznie biorą udział w tej wyjątkowej inicjatywie, tym razem jej okoliczności były nieco inne. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii nie wszyscy uczniowie mogli zaśpiewać wspólnie narodowy hymn. Jednak w piątek, 6 listopada 2020 roku, uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wraz z Dyrekcją, Wychowawcami i Nauczycielami godnie reprezentowali społeczność całej szkoły. Z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, a jednocześnie w podniosłej i uroczystej atmosferze, zaśpiewano cztery zwrotki najważniejszej dla naszego kraju pieśni - „Mazurka Dąbrowskiego”.
Na odświętnych strojach wszystkich dziewczynek i chłopców widniały biało-czerwone wstążeczki, a więc barwy bliskie każdemu Polakowi. Mimo trudnego czasu epidemii społeczność szkolna podkreśliła w ten sposób, jak ważne jest dla nas wszystkich wspólne świętowanie 11 listopada - dnia, który upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.