Szkolny Dzień Kota

Certificate of Achievement1
Są różne, białe, czarne, pręgowane, rude, rasowe, dachowce, lecz łączy je to, że wszystkie mruczą, łaszą się i miauczą.
Kto? Oczywiście koty 🐱🐱🐱Od kilkunastu lat 17 lutego obchodzimy w Polsce Dzień Kota. To międzynarodowe święto, ustanowione ponad 30 lat temu we Włoszech, ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na kocie sprawy, w tym także na potrzebę pomagania bezdomnym zwierzętom.

Nasza szkoła po raz pierwszy obchodziła to wyjątkowe święto. A działo się bardzo wiele. Panie z biblioteki przygotowały gazetkę ścienną, uczniowie klas I-III przynieśli kocie akcenty (opaski, maski). Na świetlicy była pogadanka, a każdy uczeń mógł przygotować własnorecznie maskę kota lub pokolorowąc kocią kolorowankę. Starsi uczniowie nadesłali zdjęcia swoich pupli (zdjęcia można nadal nadsyłać na adres: su_13pt@outlook.com).

Z okazji Dnia Kota Samorząd Uczniowski i bibiloteka szkolna ogłosili zbiórkę karmy, a dary będą przekazane dla podopiecznych Fundacji Masto Kotów w Piotrkowie Trybunalskim.

Galeria zdjęć:
Zdjęcie nr 1: gazetka ścinna, zdjęcia nr 2 do nr 10: uczniowie w przebraniach kota, zdjęcia nr 11 do nr 14: uczniowie na świetlicy, zdjęcia nr 15 do nr 19: uczniowie ze swoimi pupilami.