SZKOLNY DZIEŃ KOTA

15F775A7-4C88-4681-99CE-E4B5A404BFA0
Szkolny Dzień Kota w SP 13 – 17 lutego 2022 roku…
Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty!

Naszym ulubieńcom poświęcony został Dzień Kota, święto obchodzone na całym świecie 17 lutego.

W naszej szkole Dzień Kota obchodziliśmy w piątek – 11 lutego. Z tej okazji dzieci z klas I – IV przebrały się w kociaki. Na świetlicy była pogadanka, a każdy uczeń mógł przygotować własnoręcznie maskę kota lub pokolorować kocią kolorowankę. Starsi uczniowie przesłali zdjęcia swoich kotów na fp SU na Facebooku.

Mamy nadzieje że ten dzień nie tylko rozbudził w uczniach zamiłowanie do kotów, ale przede wszystkim uczulił ich na los bezdomnych zwierząt i zachęcił do niesienia im pomocy.

Organizator:
Samorząd Uczniowski i Świetlica szkolna