SZLACHETNA PACZKA

szlachetnapaczka2
Warto pomagać! - Szlachetna Paczka 2015
Drogi Darczyńco!
SZLACHETNA PACZKA od 15 lat daje potrzebującym impuls do zmiany i łączy Polaków.
Dzięki Tobie, kolejna rodzina otrzyma mądrą pomoc. Paczka to nie tylko wsparcie materialne – to także motywacja do walki z codziennymi trudnościami i informacja: „Jesteście dla nas ważni”, „Chcemy, żebyście wygrali swoje życie!” – to najważniejszy przekaz przygotowanej dla rodziny pomocy.
Liczymy na hojność i wsparcie całej społeczności SP13!
Opis wybranej rodziny, której nasza szkoła niesie pomoc;
Pani Elżbieta (38 l.) wraz z Panem Arturem (38 l.) wychowują wspólnie dwójkę dzieci: Nikolę (8 l.) i Natalię (7 l.)
Rodzina od narodzin Nikoli boryka się z problemami zdrowotnymi córki. Dziewczynka przebyła sepsę w wyniku wstecznego odpływu moczu, niewydolności nerek. Nikola posiada orzeczenie o niepełnosprawności (kod 09-M). Matka w związku z powyższym nie mogła wrócić do pracy, bardzo dużo czasu spędza z córeczką w szpitalu. Sama posiada III stopień niepełnosprawności - brak prawej dłoni. Sytuacja rodziny ciągle się pogarsza. Okazało się, że druga córka, Natalia jest dzieckiem alergicznym, a z czasem lekarze zdiagnozowali u dziecka astmę oskrzelową. Ojciec w związku z opieką nad drugą córką na czas częstych nieobecności żony w domu, również został bez pracy, pobiera świadczenie pielęgnacyjne na Nikolę. Rodzina utrzymuje się z zasiłków w wysokości 2145 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania (1160 zł) i kosztów leczenia (200 zł) na jednego członka rodziny przypada 196 zł.
Rodzice mają jedno marzenie. Pragną zdrowia dla swoich córek. Gdyby dziewczynki były zdrowe, wszystko inne przestałoby być problemem. Mogliby normalnie pracować, żyć jak inni. Ponadto rodzina stara się o socjalne mieszkanie, obecne wynajmuje a to są dla nich zbyt duże koszty. Rodzina jest bardzo opiekuńcza. Rodzice dbają o dzieci, wspierają się wzajemnie. Pomimo przeciwności losu nie poddają się, wierzą w lepsze jutro dla swoich córeczek.
Do najważniejszych potrzeb zalicza się nebulizator,który obecnie rodzina wypożycza za odpłatnością, artykuły szkolne oraz obuwie dla dziewczynek. Odciąży to budżet, który często nie wystarcza na pokrycie bieżących wydatków.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny
  • ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:
Podstawowe produkty żywnościowe:Cukier, Olej
Produkty dla niemowląt:-
Specjalne produkty żywieniowe:-
Inne:-
  • ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE
Potrzebne środki czystości:Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
Artykuły dziecięce:proszek do prania bryza, żele antyalergiczne
Inne:-
ODZIEŻ
Lp. Imię Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 Nikola przejściowe piżama 134 szczupła takie same
2 Natalia przejściowe piżama 140 normalna takie same
3 Artur przejściowe piżama, szlafrok 180 L normalna
4 Elżbieta przejściowe piżama, szlafrok 168 L normalna

OBUWIE
Lp. Imię Rodzaj (letnie/zimowe/przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp) Rozmiar Uwagi
1 Nikola przejściowe tenisówki 31 z gumką
2 Natalia przejściowe tenisówki 32 z gumką
  • MATERIAŁY SZKOLNE:
Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik
Inne:plecak z usztywnieniem 2szt. - takie same; materiały szkolne X2 takie same
  • WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:
Ręczniki, Pościel
Inne:nebulizator do inhalacji dla córki.
  • BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO:
żelazko, krzesła i biurka dla dziewczynek x2 takie same, kolor biały
  • INNE POTRZEBY:
drukarka - może być używana, bardzo ułatwi naukę dziewczynkom
  • SZCZEGÓLNE UPOMINKI:
Lalki EVER AFTER HIGH - x2 takie same; kosmetyki dla rodziców
  • NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY:
Nebulizator Rodzina potrzebuje go do inhalacji chorej córki. Teraz wypożycza za odpłatnością.
Artykuły szkolne Dziewczynki nie mają odpowiednich plecaków, farb. Wstydzą się tego.
Obuwie Obuwie szkolne dzieci jest w bardzo zły stanie, a rodziców nie stać na nowe.

O rodzinie przez nas wybranej i jej potrzebach, dary lub pieniądze przyjmuję do dnia 10 grudnia 2015 r. do s. 9
Organizator:
p. Monika Chyla