UCZNIOWIE ROZPOCZELI EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021

E8
 Na początek język polski i matematyka...
Egzamin ósmoklasisty 2021 rozpoczął egzamin pisemny z języka polskiego, który składał się z dwóch części. Uczniowie musieli rozwiązać test, w którym znalazły się zarówno zadania zamknięta, jak i otwarte. Następnie ósmoklasiści musieli napisać wypracowanie na jeden z dwóch zaproponowanych w arkuszu tematów. Na rozwiązanie zadań z matematyki uczniowie mieli 100 minut. Ósmoklasiści mieli do rozwiązania 19 zadań podzielonych na dwie grupy: 15 zamkniętych i 4 otwarte.
Z powodu pandemii koronawirusa egzamin odbywa się w reżimie sanitarnym. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc. Ławki w sali egzaminacyjnej muszą być ustawione w taki sposób, aby między uczniami zachowany był co najmniej odstęp 1,5 metra w każdym kierunku.