Wiosenne spotkanie z muzyką w kl. II c

„Maszeruje wiosna"...
Wiosenne spotkanie z muzyką w kl. II c

Muzyka pełni bardzo ważną rolę w rozwoju człowieka. Dzieci w młodszym wieku szkolnym chętnie uczestniczą w zajęciach rytmicznych i umuzykalniających.
Uczniowie klasy II c na zajęciach edukacji muzycznej rozwijają swoją wrażliwość, pamięć muzyczną, słuch a także poczucie rytmu. Wiedzą już co to jest pięciolinia, klucz wiolinowy, nuty, znaki chromatyczne czy alfabet muzyczny.
Na ostatnich zajęciach uczniowie określali wartości rytmiczne, odczytywali nuty na pięciolinii i układali muzyczne puzzle. Poznali budowę dzwonków chromatycznych oraz tajniki gry na tym instrumencie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością akompaniowały do piosenki ,,Maszeruje wiosna” wykorzystując również instrumentarium Carla Orffa

Zapraszamy do obejrzenia nagranego filmu oraz zdjęć.
Wychowawca klasy
Katarzyna Sawicka