Wizyta w Mediatece

Lekcja biblioteczna i SOWA
Wizyta w Mediatece

W ostatnim tygodniu maja uczniowie klasy IIb odwiedzili  Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim. Uczestniczyli w lekcji bibliotecznej „Przygoda z Afryką” inspirowaną książką „ Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, egzotyczna roślinność i niezwykłe zwierzęta pobudziły wyobraźnię uczniów. Podróżom po Afryce towarzyszyła refleksja i czysta radość z poznawania nieznanego kontynentu. Podsumowaniem zajęć były rebusy i łamigłówki, które uczniowie z dużym entuzjazmem rozwiązywali.
W programie wyjazdu była również Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności „Sowa”. Eksponaty zaprojektowane i wykonane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie wzbudziły zachwyt i duże zainteresowanie. Na wystawie uczniowie przeprowadzali doświadczenia i uruchamiali eksponaty.
Wyjazd był przygodą oraz kopalnią wiedzy na temat Afryki. Natomiast zabawy i eksperymenty w strefie aktywności „Sowa”dostarczyły dzieciom dużo rozrywki i niesamowitych wrażeń.

Wychowawca klasy
Agnieszka Cieśliczka