Wycieczka do Lublina

25  października 2021 r.
Dnia 25 października klasy 6a i b oraz 7b i c pod opieką pań: Moniki Chyli, Agnieszki Michalskiej oraz Izabeli Pietras zwiedzały przepiękny Lublin: Stare Miasto oraz skansen Muzeum Wsi Lubelskiej. Uczniowie mogli poznać historię tego uroczego wschodniego miasteczka oraz przenieść się w czasy dziewiętnasto- i dwudziestowiecznej wsi. Mieli też możliwość podziwiania panoramy nowoczesnego współczesnego miasta a to za sprawą wejścia na wieżę i zwiedzanie Muzeum, w którym podczas II wojny światowej mieściło się hitlerowskie więzienie. Zbadali też szerokość najwęższej w Polsce uliczki. Ponadto mogli spróbować regionalnych specjałów: cebularze i szczypki lubelskiej. Zwiedzanie i obcowanie z naturą oraz przepiękna pogoda sprawiły, że wyjazd należy zaliczyć do wyjątkowo udanych.