Wycieczka do Sandomierza, Kazimierza Dolnego i Janowca

W dniach 8-9 maja 2024 r. uczniowie klasy Va, Vb oraz VIb z wychowawcami Małgorzatą Adamowicz, Anną Trajdos i Łukaszem Eksmanem zwiedzili Sandomierz, Kazimierz Dolny i Janowiec.
W Sandomierzu uczniowie podziwiali Stare Miasto, Bramę Opatowską, przeszli Podziemną Trasę Turystyczną oraz poznali tajemnicę Wodzianki Sandomierskiej. Odwiedzili również Zbrojownię rycerską, gdzie każdy mógł włożyć na siebie prawdziwą zbroję rycerską.
W Kazimierzu Dolnym zobaczyli Rynek, zabytkowe kamieniczki, kościół farny z XIV w. oraz Wąwóz Korzeniowy. Kolejną atrakcją był rejs statkiem po Wiśle.
Ostatnim punktem programu był Janowiec. Tam czekały na zwiedzających Ruiny zamku Firlejów i Lubomirskich. Uczniowie zwiedzieli rownież wystawę fajansu oraz spichlerz z wystawą etnograficzną.