Wycieczka do Trójmiasta

Wycieczka klas VII
W dniach 17 -20. 05.2022 roku klasy siódme, pod opieką Pani Katarzyny Skrzypczyk, Pani Izabeli Pietras, Pani Barbary Dąbrowskiej oraz Pani Joanny Trochy, miały możliwość zwiedzania Trójmiasta, jednego z ważniejszych ośrodków kulturalnych, naukowych i przemysłowych w Polsce.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Ciechocinka, jednego z najbardziej znanych polskich miejscowości o charakterze uzdrowiskowym. Zabytkowe tężnie, Muzeum Warzelni Soli to miejsca, których nie mogliśmy ominąć.
W Gdańsku uczniowie mieli okazję zwiedzać z przewodnikiem Stare Miasto min. Bramę Złotą, ulice Długą, Długi Targ, Bramę Zieloną, Bazylikę Mariacką. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie Stoczni Gdańskiej. Uczniowie wraz z przewodnikiem, mogli usłyszeć i obejrzeć historyczną scenerię wydarzeń sierpniowych tworzą obiekty dawnej Stoczni Cesarskiej   (w tym sala BHP), Bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej oraz Plac Solidarności wraz z pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970 r.
Kolejny dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Portu Gdynia, następnie uczniowie popłynęli statkiem zwiedzając Port Marynarki Wojennej. Po zakończonym rejsie przeszliśmy do Akwarium Gdyńskiego, gdzie odbyły się warsztaty edukacyjne " Podwodny Świat Bałtyku".
Sopot to ostatni dzień Zielonej Szkoły, uczniowie mieli okazję podziwiać pobliską okolicę z Latarni Morskiej, przejść się po Sopockim Molo oraz na koniec uczestniczyć w konkursie na „Najpiękniejszą budowlę z piasku”.