20 października 2021 r.
Dnia 20 października 2021r. uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z opiekunami pojechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy.
Chcieliśmy zobaczyć i poznać najciekawsze miejsca w stolicy, które przykuwają uwagę turystów.
Nasz spacer rozpoczęliśmy od pięknie wyglądającego jesienią Parku Łazienkowskiego przy pomniku Chopina. Nasz przewodnik oprowadził nas po całym parku i opowiedział dużo ciekawych historii o kompleksie pałacowym, pokazał też najciekawsze zabytki. Podczas tego spaceru towarzyszyły nam sympatyczne wiewiórki, które nadprogramowo dostarczyły nam wiele zadowolenia. Następnie uczestniczyliśmy w zmianie warty honorowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Po smacznym obiedzie udaliśmy się na Stare Miasto. Zobaczyliśmy Pałac Kultury,  Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Barbakan. Usłyszeliśmy legendy o  Syrence, Bazyliszku, pękniętym dzwonie. Przewodnik pokazał nam jak wyglądała stara i jak wygląda nowa ( nowoczesna) Warszawa.
Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wracaliśmy do domu. Przepiękna złota i ciepła jesień towarzyszyła nam przez cały dzień. Swoimi przeżyciami i emocjami podzielimy się z najbliższymi. Na takie wycieczki moglibyśmy jeździć codziennie.