Klasy VIII b i VIII c na wycieczce do Warszawy
Dnia 23 marca uczniowie klasy VIII b i VIII c pojechali na wycieczkę do Warszawy pod opieką pani M. Strzeszyńskiej , pana S. Sielskiego i pani K. Miszteli. Najważniejszym punktem programu  było Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu II wojny światowej, a w szczególności wiadomości o powstaniu i bohaterskiej obronie Warszawy.
Zobaczyli wiele eksponatów dotyczących powstania hełmy, mundury i ubrania powstańców, pistolety, karabiny, legitymacje i biało-czerwone opaski. Zainteresowanie wzbudziły również motocykle, którymi poruszali się powstańcy i drukarnia, w której drukowali gazetki powstańcze.
Następnie uczniowie zwiedzili interaktywną Niewidzialną Wystawę, dzięki której mogli poznać problemy ludzi niewidomych. Pod opieką niewidomego przewodnika mogli przenieść się w inny świat, pełen dźwięków i zapachów. Było to dla nich ciekawe doświadczenie i lekcja empatii.
Pełni niesamowitych wrażeń wrócili w godzinach wieczornych do Piotrkowa Trybunalskiego.