Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Ruiny zamku w Chęcinach i wiele innych atrakcji
W czwartek, 27 kwietnia siódmoklasiści pod opieką p. M. Chyli, p. A. Michalskiej i p. A. Simy wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Uczniowie zwiedzili ruiny zamku w Chęcinach a z jego wieży widokowej podziwiali cudowne krajobrazy Gór. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Młodzież zobaczyła zabytkowe obiekty budownictwa drewnianego, przeniesione z różnych miejscowosci regionu świętokrzyskiego. Dużą przyjemność siódmoklasistom sprawił udział w lekcji muzealnej, dzięki której mogli odkryć dawne gry i zabawy ludowe m.in.: toczenie fajerki, wyścigi w workach, przeciąganie liny, rzut obręczą. Uczniowie zwiedzili także Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęborku, gdzie mogli zobaczyć gabinet, salon, jadalnię, palarnię, a nawet sypialnię pisarza. Choć pogoda nas nie rozpieszczała, na wycieczce panowała gorąca atmosfera.