Wystawa plenerowa "Harcerstwo na Śląsku"

Wycieczka do Mediateki
W dniach 1.10.2021 r. oraz 4.10.2021 r. uczniowie z klas: VIII b, VIII c oraz VII c brali udział w wycieczce do Mediateki. Celem wyjścia było zapoznanie uczniów klas VII i VIII z wystawą plenerową „W powstańczej walce i plebiscytowej służbie. Harcerstwo na Śląsku 1919-1921”. Wystawa przedstawia udział harcerzy i harcerek w walkach o polskość Śląska -na 24 wielkoformatowych modułach w sposób narracyjny, z wykorzystaniem wielu reprodukcji archiwalnych dokumentów i fotografii. Wystawa eksponuje działania harcerek i harcerzy w trzech powstaniach, a także ich aktywność w okresie przygotowywania plebiscytu. Na wystawie zostały zaprezentowane zarówno działania zorganizowane wówczas przez struktury Związku Harcerstwa Polskiego, jak i indywidualne losy harcerzy, którzy przystępowali do walki z potrzeby serca i przywiązania do rodzinnej śląskiej ziemi oraz dążenia do odbudowania Ojczyzny lub zabezpieczenia jej granic.

Opiekunowie:
Wioletta Puchalska