Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
5 + 5 =
Wysokie lokaty uczniów SP13 w Mitingu Lekkoatletycznym

21 kwietnia 2016 r na miejskim stadionie Concordia odbył się V Miting Lekkoatletyczny organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Szkolny Związek Sportowy. Naszą szkołę w czwórboju lekkoatletycznym reprezentowała zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców, obie reprezentacje spisały się znakomicie zajmując III miejsca. Dziewczętom do miejsca II zabrakło tylko 2 punktów, a chłopcy przegrali z SP 3 27 punktami. Jednak wyróżnić należy naszych sportowców za to, że zdobyli najwięcej nagród indywidualnych. W kategorii dziewcząt najlepiej spisała się Paulina Olejnik, która zdobyła aż trzy medale: II miejsce w biegu na 60m z wynikiem 8,67; II miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 130 cm (tyle co zwyciężczyni ale w drugiej próbie) i III miejsce w biegu na 600m z wynikiem 2,02, ogółem Paulinka zdobyła 265 punktów w czwórboju i zajęła III miejsce w mieście. Równie dobrze wypadła Daria Bujacz, która zdobyła dwa medale: III miejsce w skoku wzwyż – 125cm i II miejsce w biegu na 600m z czasem 1,58; Daria dodatkowo ustanowiła nowy rekord szkoły, a pierwsze miejsce w mieście przegrała tylko o 1 sekundę. Wśród zawodników na podium byli też nasi chłopcy: Filip Żak zajął I miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 140cm i był jedynym zawodnikiem, który pokonał tę wysokość; Bartosz Franczak zajął III miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 125cm i Mateusz Kaflowski wywalczył III miejsce w biegu na 1000m z czasem 3,39. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w sporcie. Brawo Nasi!!!