Nasi lekkoatleci na medal

Lekkoatletyka "Królową Sportu"
LEKKOATLETYKA „KRÓLOWĄ SPORTU”

Nasi lekkoatleci na medal
12 maja 2022 roku to kolejny dzień w kalendarzu szkolnym, gdzie nasi lekkoatleci - tym razem rocznik 2007 i 2008 - rywalizowali w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tego dnia na stadionie Concordia odbyły się Mistrzostwa Miasta w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowało w sumie 30 uczniów w 8 konkurencjach lekkoatletycznych ( bieg na: 100 m, 300 m, 600 m, 1000 m, skok w dal, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, sztafeta 4x100 m).
I choć do podium - jako szkoła - zabrakło nam niewiele ( Szkoła Podstawowa nr 13 zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców zajęła IV miejsce), to indywidualnie możemy pochwalić się wieloma sukcesami na podium:
DZIEWCZĘTA:
I miejsce: Maja Olejnik - skok w dal
                   Anna Krzysztofik - pchnięcie kulą
II miejsce: Alicja Mianowska - bieg na 1000 m
                    Nikola Magiera - rzut oszczepem
                    Natalia Krawczyk - bieg na 300 m
III miejsce: Michalina Mazur - bieg na 600 m

CHŁOPCY:
I miejsce: Igor Domagalski - skok w dal
II miejsce: Franciszek Gonerski - bieg na 600 m
                    Kacper Sykała - pchnięcie kulą
III miejsce: Piotr Michalski - skok w dal

Ponadto naszą szkołę reprezentowali: Julia Omonkowska, Patrycja Paduch, Oliwia Kacalak, Julia Ślusarczyk, Hanna Depczyńska, Wiktoria Kozłowska, Amelia Kotarska, Iga Woźniak, Kaja Bujacz, Igor Andrych, Xavier Morawski, Marceli Łaszczewski, Wojciech Łukowski, Wiktor Łuczyński, Filip Szelest, Karol Miłak, Jakub Pacześ, Jakub Grabowski, Krystian Kopertowski, Dawid Tręda.

Udział naszych lekkoatletów w zawodach był z pewnością przygodą na całe życie, a może początkiem do rozpoczęcia trenowania tzw. „lekkiej”. Pamiętajcie drodzy uczniowie z Trzynastki trenować może każdy - wysoki i niski. Wszak „Królowa sportu” - jaką jest lekkoatletyka - może być dla każdego! Trzeba tylko chcieć!
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy lekkoatletyczne!
Opiekunowie: Joanna Trocha, Barbara Dąbrowska