Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
4 + 6 =
DSC01617
II miejsce dziewcząt z SP13 na Mistrzostwach Miasta w Czwórboju lekkoatletycznym...
16 maja 2017 roku „trzynastka” wraz z pięcioma innymi szkołami /SP3, SP5, SP8, SP11, SP12/ zmierzyła się w czterech konkurencjach lekkoatletycznych:
1) bieg na 60m
2) rzut piłeczką palantową
3) skok w dal
4) bieg na 600m dla dziewcząt i 1000m dla chłopców.

Czwórbój lekkoatletyczny należy do jednych z najbardziej wysiłkowych zawodów sportowych, jakie goszczą w kalendarzu Igrzysk Młodzieży Szkolnej szkół podstawowych. Każdy zawodnik musi bowiem wystartować w czterech konkurencjach. W tym roku wysiłek jednak nie poszedł na marne, gdyż dziewczęta zajmując II miejsce na Mistrzostwach Miasta mogły powalczyć w Półfinale Województwa Łódzkiego 22 maja 2017 roku, gdzie uplasowały się na miejscu VI. Chłopcom zaś zabrakło trochę szczęścia do II miejsca, bo całe tylko 2pkt, i z pewnością nie pomógł deszcz podczas rzutów piłeczką palantową, które przypominały prędzej „jazdę figurową na trawie” Ostatecznie chłopcy uplasowali się na III miejscu.
Na uwagę zasługuje fakt, że „piątka” uczniów z naszej szkoły stanęła na podium w klasyfikacji indywidualnej i z pewnością należałoby im przybić „piątkę”. A oto nasi wspaniali lekkoatleci:
1. Zofia Filipiak:  II miejsce na dystansie 600m z wynikiem 2 min 6 s
2. Alicja Filipiak: III miejsce na dystansie 600m z wynikiem 2 min 7 s
3. Ibram Zhivkov: III miejsce na dystansie 1000m  z wynikiem 3 min 31 s
4. Julia Matuszczyk: III miejsce w biegu na 60m z wynikiem 9,30 s
5. Krystian Ordon: III miejsce w skoku w dal z wynikiem 4m45cm
Wszystkim naszym lekkoatletom GRATULUJEMY!!!