Gość w świetlicy szkolnej

Dzień Górnika
W dniu 04.12.2023r. z okazji Dnia Górnika Nasze Świetliczaki odwiedził Górnik w swoim galowym stroju. Dzieci były zachwycone: wszystkie chciały robić sobie pamiątkowe zdjęcie z Gościem, przymierzać czako - czapkę z pióropuszem. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci było również dotykanie węgla, oraz oglądanie obrazków przedstawiających pracę górników [prezentacja multimedialna].
Celem zajęć było:
  • rozwijanie zainteresowań pracą ludzi różnych zawodów – górnika,
  • budzenie szacunku do ważnej i niebezpiecznej pracy górnika,
  • wzbogacenie słownictwa dzieci w wyrażeniami związanymi z zawodem górnika, pracą w kopalni: np.:węgiel, wagon, lampka górnicza, kilof, świder, czako, lampas, kopalnia, maszyny górnicze...
  • poznanie wyglądu munduru galowego górnika, opisywanie stroju roboczego górnika,
  • rozpoznawanie węgla,
  • osłuchanie się z piosenkami o górniku.
SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA PAŃSTWA WALCZAKÓW za zaangażowanie w życie świetlicy szkolnej SP nr 13 Przesyłamy najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Górników z okazji Ich Święta - życzą kierownik, wychowawcy oraz uczniowie.