„Zdrowo jem, więcej wiem”

Realizacja projektu organizowanego przez Fundację BOŚ
W klasach pierwszych w tym półroczu realizowany jest projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” organizowany przez Fundację BOŚ. Głównym celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat zdrowego odżywiania i znaczenia aktywności w życiu młodego człowieka. Główne działania to zajęcia z uczniami, konkursy i dzielenie się wiedzą z innymi (rodzicami, innymi uczniami ze szkoły).
Wychowawczynie klas pierwszych p.Izabela Dzwonnik, p.Katarzyna Pielużek i Katarzyna Sawicka przeprowadziły z dziećmi dwie lekcje w ramach projektu: „Zbieramy informacje na temat tego, co jemy” i „Aktywnie spędzamy czas” oraz dwa konkursy: „Jak czytać etykiety” oraz „Tworzymy własną grę zespołową”. W ramach programu dzieci tworzą prace plastyczne, prezentacje, przygotowują zdrowe posiłki wg własnych przepisów, wymyślają ciekawe gry i zabawy ruchowe.
Wszelkie działania są dokumentowane i znajdą się one w raportach, stworzonych przez nauczycielki i przesyłanych do organizatora projektu.
O wynikach naszej pracy poinformujemy w czerwcu, gdy nastąpi podsumowanie drugiego etapu projektu.