Dzień Sportu w „Trzynastce”

Trzynastka na sportowo
DZIEŃ SPORTU W „TRZYNASTCE”
„Trzynastka” na sportowo

31 maja 2023r. Szkoła Podstawowa nr 13 obchodziła Szkolny Dzień Sportu. Taki dzień, to świetna okazja do promocji aktywności fizycznej, podczas której nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia, a także świetnie wpływa na ogólny stan naszego zdrowia. Sport jednak, to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale również nauka cierpliwości, wzajemnego szacunku, umiejętności współpracy w grupie i przestrzegania zasad fair play.
W tegorocznym Dniu Sportu uczniowie  „Trzynastki” mogli sprawdzić się w następujących konkurencjach sportowych:
  • klasy II - bieg zręcznościowy z rakietką, „sadzenie ziemniaków”, „piłka brzuchatka” - zwyciężyła klasa II c;
  • klasy III - bieg z piłką lekarską, kozłowanie piłki, toczenie obręczy - zwyciężyła klasa III b;
  • klasy IV - VI - sztafeta 8 x 100 m - zwyciężyły klasy: IV b, V b, VI b;
  • klasy II - VIII - bieg „Wings for Life World Run” - wśród dziewcząt zwyciężyła Maria Matusiak z klasy V b, a wśród chłopców Mateusz Matusiak z klasy VI b.
Ponadto uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w „Tanecznym Rekordzie”, jak również mogliśmy podziwiać duet taneczny w składzie: Hanna Grzejda /kl. VI c/ oraz Ada Ćwiklińska /kl. IV a/.
Wszyscy uczniowie „Trzynastki”, którzy wzajemnie obserwowali - zmagania pozostałych sportowców - mieli ogromną frajdę z kibicowania. Każdy  dobrze wie, że „Sport to zdrowie”! Nie tylko dobrze wpływa pozytywnie na naszą kondycję fizyczną, ale i kształtuje nasz charakter. Dlatego wszystkich uczniów „Trzynastki” zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Fotorelacja oraz nagłośnienie przygotowane z wykorzystaniem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości"