EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW-PODSUMOWANIE

jezyki 009
Finał projektu „Europejski Dzień Języków” w SP 13…
Dnia 26 i 27 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Europejski Dzień Języków”, który realizowano od października do lutego roku szkolnego 2018/2019.
Dzieci, pod okiem nauczycieli brały udział w zajęciach, których celem było propagowanie nauki języków obcych.
W ramach przedsięwzięcia w szkole odbyły się liczne konkursy i festiwale np.: wiedzy o krajach europejskich, zabawy literackie językiem polskim, festiwal piosenki, poezji i prozy w języku obcym, konkurs plastyczno - literacki na najpiękniejszą kartkę świąteczną z życzeniami w języku obcym.
Były lekcje biblioteczne o etymologii języka polskiego i niektórych języków europejskich, wychowawcze na temat „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”, prezentacje multimedialne o językach świata, filmy przygotowane przez uczniów w języku angielskim - sonda uliczna "Czy warto uczyć się języków obych" oraz w języku niemieckim na temat przebiegu ich dnia, gazetki ścienne dotyczące korzyści płynących z nauki języków obcych. Na stronie szkoły pojawiła się również ankieta "Dlaczego uczysz się języka obcygo?".Z kolei na finał projektu uczniowie i nauczyciele we współpracy z rodzicami przygotowali prezentacje poszczególnych krajów europejskich, uwzględniając ich kulturę, obyczaje, tradycje. W trakcie przedstawień wychowankowie odnieśli się do: położenia geograficznego państw, ich symboli narodowych, wybitnych osiągnięć i postaci, zabytków, strojów narodowych i tańca regionalnego. A na koniec odbyła się degustacja potraw charakterystycznych dla danego państwa.