Kolorowa jesień w świetlicy szkolnej

- ciekawe zajęcia i spotkania
Jesień to piękny czas, pełen kolorowych, opadających na ziemię i szeleszczących pod nogami liści, to czas spacerów po parku i zbierania kasztanów, żołędzi czy jarzębiny. W sadzie i warzywniaku to czas zbioru plonów, a także porządkowania ogrodu. Jesienią dni stają się coraz krótsze, jesień bywa czasami szara, smutna i deszczowa. Ale nie w naszej świetlicy Dzieci mają tu wiele ciekawych zabaw, zajęć i spotkań. I tak np.: 18 października 2023r. nasze Świetliczaki przekonały się „Co nam niesie Pani Jesień?”. Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowania uczniów światem przyrody, utrwalanie wiedzy o zjawiskach, jakie towarzyszą tej porze roku – jesieni oraz przede wszystkim dobra zabawa. Dzieci robiły piękne, kolorowe bukiety z liści oraz ludziki z kasztanów. W naszej świetlicy, również gościliśmy Panią Pedagog, która przeprowadziła z uczniami pogadankę na temat "BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS JESIENNEJ SZARUGI" Najważniejsza jest widoczność na drodze, dlatego nasze Świetliczaki otrzymały odblaski Podczas zajęć, nie zabrakło tematycznych rymowanek utrwalających nazwy darów jesieni oraz kolorowanek. Różnorodność kolorów, jakie towarzyszą polskiej jesieni, znalazła odzwierciedlenie w pomysłach i kreatywności dzieci, a dobra atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom tych jesiennych zajęć.

Więcej zdjęć na szkolnym fp na Facbook LINK