KONKURS HISTORYCZNY „W IMIĘ MIŁOŚCI OJCZYZNY”

konkurs
Sukces naszych uczniów!!!
Wiktoria Szymczyk z kl. VIIB (opiekun Wioletta Puchalska) zajęła I miejsce, a Franciszek Gonerski i Milan Latocha z kl. VIIA (opiekun Robert Rudnicki) - ex aequo uplasowali się na II miejscu w międzyszkolnym konkursie historycznym "W imię miłości Ojczyzny", którego celem było upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej.

W tym roku konkurs zorganizowano już po raz dziewiętnasty. Wydarzenie było skierowane do uczniów szkół podstawowych, a jego organizatorami byli Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Szkoła Podstawowa Nr 10 oraz stowarzyszenie Rodzina Katyńska Ziemi Piotrkowskiej.

Tegoroczna edycja konkursu dla uczniów szkół podstawowych polegała na rozwiązaniu testu opracowanego na podstawie kalendarium zbrodni katyńskiej zamieszczonego na stronie Federacji Rodzin Katyńskich oraz biogramów sylwetek - ofiar z regionu piotrkowskiego – zamieszczonych na stronie Muzeum Katyńskiego: Franciszka Kaszuba, Adolfa Czajkowskiego oraz Jana Gosławskiego. Udział w konkursie wzięło 58 uczniów z  13 szkół.

Naszym laureatom serdecznie gratulujemy!

Wioletta Puchalska, Robert Rudnicki