Mateusz laureatem konkursu „Żołnierze Wyklęci - Niezłomni Obrońcy Rzeczypospolitej”.

Brawa dla uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę!
W czwartek, 20 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Sieradzu, uczniowie klas ósmych: Julia Pielużek - klasa VIII b oraz Mateusz Mokrowiecki - klasa VIII b przystąpili do III etapu wojewódzkiego konkursu „Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej”.
Zmagania konkursowe uczniów polegały na napisaniu testu wiedzy historycznej o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II Wojnie Światowej.
Celem Konkursu było: upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego.
Po napisaniu testów przez uczniów odbyło się wręczenie podziękowań i nagród dla uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego (z powiatu piotrkowskiego, sieradzkiego, skierniewickiego, zgierskiego oraz łódzkiego). Podziękowania złożono również na ręce nauczycieli -opiekunów.
Nasz uczeń - Mateusz Mokrowiecki uzyskał 80% punktów możliwych do zdobycia, tym samym został laureatem Konkursu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunowie: Wioletta Puchalska i Wicedyrektor Robert Rudnicki.