Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w SP13

21 lutego 2023 r.
Na języku polskim dziś od rana świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, poznajemy etymologię niektórych słów, w ramach konkursu czytamy łamańce językowe i oczywiście poznajemy ciekawostki o naszym języku narodowym. A podsumowaniem jest dziś spektakl w MOK pt. "Kolumbowie", podczas którego uczniowie poznają kulturę języka, edukują się czytelniczo na podstawie literatury lat wojny i okupacji oraz teatralnie mając do czynienia z żywym słowem.

Do świętowania dołączyły również Świetliczaki, które miały nie lada wyzwanie.... Musiały bez błędu wypowiedzieć łamańce językowe np.: Jola lojalna, Jola nielojalna, Czy tata czyta cytaty z Tacyta, stół z powyłamywanymi nogami. Uczniowie uczestniczyli również w zabawach słownych, kolorowały alfabet, grały w Scrabble - czytaj TUTAJ

Samorząd Uczniowski zaprosił nauczycieli i uczniów do akcji „ŁAMIEMY JĘZYK”, czyli ćwiczymy ŁAMAŃCE JĘZYKOWE. Były one dużym wyzwaniem dla naszych nauczycieli oraz uczniów, ale również okazją do wspólnej zabawy i uśmiechu. Zobaczcie sami...