W Dniu Kropki o kropki nie chodzi!
w Dniu Kropki o  kreatywność się rozchodzi,
o wsparcie, zrozumienie i starań dziecka docenienie!
15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień, w którym skupiamy się na odkrywaniu własnych talentów, pasji, a przede wszystkim na dobrej zabawie. W dniu dzisiejszymi w naszej szkole obowiązywały ubrania w kropki, a na lekcjach motywem przewodnim była wspomniana kropka. Na języku polskim uczniowie ćwiczyli alfabet z kropką, na matematyce rozwijali kreatywność i logiczne myślenie. Na języku angielskim uczniowie szyfrowali wiadomości w alfabecie Morsa i Braillem. Wszechobecne były karty pracy, wycinanki i malowanie kropek. Kropki zawładnęły rownież biblioteką i świetlica szkolną. Panie przypominały historię małej Vashti z książki pt. „Kropka” Petera H. Reynoldsa i zachęcały dzieci do eksperymentowania z malowaniem zaczynając pracę od… kropki.
Jak się okazało, mała kropka może być początkiem wielkiej przygody…