Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Miejskie obchody ku pamięci "Niezłomnych"
1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Miejskie uroczystości tego święta zaplanowano na niedziele 5 marca. Oficjalną cześć uroczystości zapoczątkowała msza święta odprawiona w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Następnie zebrani wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowali pod pomnik poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Tam odśpiewano hymn państwowy, po czym delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.

Po części oficjalnej nasi uczniowie wzięli udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Startujący mieli do pokonania dystans 1963 metrów - symboliczny dystans, który jest nawiązaniem do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 roku.

Cześć i chwała Bohaterom!