Nauka udzielania pierwszej pomocy

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!!!
W dniu 28 kwietnia naszą szkole odwiedziła Nikola Wiernicka studentka Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Piotrkowie Trybunalskim kształcąca się na kierunku Ratownictwo Medyczne. Z Nikolą współpracował nasz uczeń Jakub Koszman z klasy VIIIe i razem przekazali ważne wiadomości dotyczące udzielania pierwszej pomocy.
Młodzi ratownicy zaprezentowali naszym najmłodszym uczniom tzw. pozycję boczną ustaloną inaczej bezpieczną, a także pokazali, jak powinno wyglądać udzielenie pierwszej pomocy w przypadku, gdy poszkodowana osoba nie oddycha. Po skończonym pokazie dzieci z pomocą starszych kolegów mogły przećwiczyć ułożenie kolegi czy koleżanki w pozycji bezpiecznej. Chętni poddawali się bandażowaniu ręki lub dłoni. Dzieciakom bardzo podobały się praktyczne działania podejmowane na zajęciach. Wierzymy, że na naukę właściwych postaw wobec sytuacji wymagającej udzielenia pomocy nigdy nie jest za wcześnie, dlatego nasi najmłodsi uczniowie, oprócz znajomości numerów alarmowych, nabyły dzisiaj nowe umiejętności, z których oby jak najrzadziej musiały korzystać.