Dyrektor szkoły Podstawowej nr13 w piotrkowie Trybunalskim(4)
29 września 2021 r.
Dnia 29 września.2021 r. Szkoła Podstawowa nr 13 wzięła udział w obchodach Ogólnopolskiej Akcji - Dzień Głośnego Czytania. Delegacje klas pierwszych pod opieka p. Katarzyny Pielużek odwiedziły Mediatekę gdzie zaproszeni goście - funkcjonariusze Policji czytali dzieciom na głos ciekawe utwory literackie. Po każdej czytance dla dzieci przygotowane były atrakcje w formie zadań, które urozmaiciły przebieg zajęć. Uczniowie rozpoznawali różne odgłosy, dyskutowali na temat swoich praw i obowiązków a na zakończenie wykonali portrety gości, którzy czytali.

W naszej szkole również nie zabrakło atrakcji. Uczniowie najmłodszych klas słuchali opowiadań czytanych przez panią dyrektor Magdalenę Majos, panią wicedyrektor Ilonę Jachimczak oraz zaproszonych gości asp. Katarzynę Dębińską z Komendy Miejskiej Policji oraz ogniomistrza Cezarego Hernogę z Państwowej Straży Pożarnej. Pojawili się również Papa Smerf ze Smerfetką - w tej roli panie z biblioteki: Kinga Misztela i Izabela Wojtasik
😀😀😀.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci.
Pamiętajcie... Kto czyta, nie błądzi!
📖📖📖