Pielgrzymka Ósmoklasistów na Jasną Górę

Wycieczka do Częstochowy
We wtorek 25 kwietnia 2023 r. uczniowie klas ósmych po raz pierwszy wzięli udział w autokarowej pielgrzymce na Jasną Górę w intencji powodzenia na egzaminach i dokonywania słusznych wyborów życiowych. Częstochowa przywitała uczniów Trzynastki ładną, choć kapryśną, wiosenną aurą. Pod opieką pani Anny Hoffman - nauczycielki religii i swoich wychowawców: pani Izabeli Pietras, pani Joanny Bisagi i pani Wioletty Puchalskiej młodzież uczestniczyła we mszy świętej, a zaraz potem zwiedzili Muzeum i podziemia Jasnej Góry. Następnie udali się do Muzeum Produkcji Zapałek gdzie mogli zobaczyć jedyna w Europie zabytkową linię technologiczną produkcji zapałek z lat 30 XX w. Na koniec podziwiali wystawę rzeźb wykonanych z zapałek.