Pierwszak – jak to dumnie brzmi!

Ślubowanie uczniów klas pierwszych
„Naukę czas zacząć…
Szkoła cichutko drzwi uchyliła,
dzieci do siebie zaprosiła.”

Dnia 17 listopada 2023 r.  w Szkole Podstawowej nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i całej społeczności szkolnej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Prezydent Miasta p. Krzysztof Chojniak, wiceprzewodnicząca Rady Miasta p. Wiesława Olejnik, Dyrektor Delegatury KO p. Tomasz Trzaskacz, Proboszcz Parafii NSJ o. Wojciech Zagrodzki CSsR, Wiceprzewodnicząca NSZZ Oświaty  "Solidarność" p. Aneta Grudzień, Przewodniczący Rady Rodziców SP 13 p. Piotr Kasprzak, Dyrektor szkoły pani Magdalena Majos, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice, dziadkowie i rodzeństwo uczniów klas pierwszych.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, odświętnie ubrani i przejęci uczniowie przyrzekli, że będą kochać Ojczyznę, będą wypełniać obowiązki szkolne i dbać o dobre imię swojej szkoły. Następnie nastąpił ważny moment tej uroczystości – pasowanie na uczniów symbolicznym ołówkiem przez panią Dyrektor Magdalenę Majos. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny. Z ogromnym przejęciem recytowali wierszyki,śpiewali piosenki oraz tańczyli. Występy dzieci spotkały się z gorącym aplauzem zgromadzonej widowni, a rodzice z dumą oraz wzruszeniem przyglądali się popisom swoich pociech. Z okazji tej uroczystości uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy, rozetki, legitymacje szkolne oraz słodkie upominki.
Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!