PREPARATYKA ANATOMICZNA-WARSZTATY

DSC05833
Uczniowie klasy VII A z SP wzięli udział w warsztatach z preparatyki anatomicznej...
W dniu 27 lutego 2018 roku uczniowie klasy VII A z SP 13 pod opieką nauczycielki biologii, p. Agaty Michalec, wzięli udział w warsztatach z preparatyki anatomicznej. Zajęcia odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. Warsztaty w wymiarze 2 godzin dydaktycznych, które przeprowadziła nauczycielka biologii z tej szkoły, p. Izabela Masłowska obejmowały wykład oraz zajęcia praktyczne, dotyczące budowy i funkcji układu krążenia oraz układu oddechowego. Uczniowie w ciekawy sposób doskonalili swoje umiejętności wykorzystując zdobytą wiedzę w praktyce. Za pomocą skalpeli dokonali sekcji serca i narządów układu oddechowego. Ich zadaniem było rozpoznanie na przekroju podłużnym serca świni poszczególnych jego części m.in. przedsionków, komór, zastawek, przegrody oddzielającej krew utlenowaną od nieutlenowanej oraz poszczególnych naczyń krwionośnych wchodzących i wychodzących z serca (żyły głównej górnej, tętnicy płucnej, żyły płucnej i aorty). Wśród narządów układu oddechowego uczniowie zaobserwowali m.in. tchawicę zbudowaną z chrząstek, oraz strukturę budowy płuc.