Projekt Matematyczny

- dla uczniów klas IV

Projekt Matematyczny dla uczniów klas IV

Cel projektu:
Rozwijanie kompetencji matematycznych, poprzez zastosowanie metod aktywizujących z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i zainteresowań uczniów oraz ich aktywnego działania.

Utrwalenie wiadomości dotyczących znajomości tabliczki mnożenia.

Zadanie uczestników:
Wykonanie lapbook’a, którego bohaterami będą działania z zakresu „ tabliczki mnożenia”.

Jakie zagadnienia muszą się znaleźć w lapbook’u?
W swojej pracy uczestnik musi uwzględnić działania występujące w „tabliczce mnożenia”.

Co to jest lapbook i co może on zawierać?
Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Przeważnie jest to teczka lub większa kartka z możliwością składania. Wybrane treści przekazuje się w formie rysunków, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów.

Lapbook może zawierać właściwie wszystko: terminy, zagadki, ciekawostki, elementy ruchome, otwierane skrytki, obrotowe koła, składane elementy, miarki itp. Im więcej opcji zawiera dany lapbook, tym ciekawiej. Im więcej zmysłów oglądającego angażuje, tym bardziej interesujący.

Do czego służy i jak można zrobić go w domu?
Lapbook pomaga w nauce. Przygotowując elementy powtarzasz różne zagadnienia.
Pomysłów jest mnóstwo. Do wykonania można wykorzystać zwykły brystol lub gotową teczkę. Dodatkowo potrzebne są: kolorowy papier, klej, nożyczki, czasami sznurek, kolorowe tasiemki, pisaki i kredki. W przygotowaniu lapbook’a pomoże Wam filmik.

Na co będziemy  zwracać uwagę?
Poprawność matematyczną i estetykę wykonania pracy.

Nauczyciela matematyki