"Sleeveface - ubrani w książkę"

Konkurs SP13 i MBP
W styczniu został podsumowany Międzyszkolny Konkurs "Sleeveface – ubrani w książkę" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 13 im. Trybunału Koronnego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim. Konkurs był skierowany do uczniów piotrkowskich szkół podstawowych zainteresowanych fotografią i książką. W konkursie wzieli udział ucznowie z szesciu szkoł podstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego. A przedmiotem konkursu było wykonanie fotografii techniką „sleeveface”, czyli zdjęcia na którym część ciała zasłonięta jest książką lub czasopismem.
Konkurs miał na celu:
- popularyzacje czytelnictwa poprzez zainteresowanie grafiką książki lub czasopisma,
- rozwijanie wyobraźni i kreatywności,
- wzbudzenie zainteresowania księgozbiorem znajdującym się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim,
- zachęcenie uczniów do rozwijania hobby związanego z fotografią.
Ocena zdjęć dokonywana była w oparciu o następujące kryteria: kreatywność, technika wykonania, ujęcie tematu, kompozycja zdjęcia.
Pragniemy przedstawić niektóre prace, przesłane przez uczniów naszej szkoły. Wśród nich na wyróżnienie zasługują zdjęcia Weroniki Sowy z kl. VIIc oraz Leny Marchlewicz z kl. VIIIa.
Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej i panu wicedyrektorowi Robertowi Rudnickiemu za ufundowanie nagród.

Organizatorzy:
Łukasz Eksman