SPOTKANIE AUTORSKIE-DOROTA SUWALSKA

DSC_0680
Uczniowie klasy V B z SP 13 uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Dorotą Suwalską…
Dnia 19 lutego 2018 roku uczniowie klasy V B uczestniczyli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w spotkaniu autorskim z p. Dorotą Suwalską – malarką, pisarką książek dla dzieci i dla dorosłych. Artystka przedstawiła swoje ilustracje do wybranych książek, opowiedziała o technice pisania ilustracji, kakografii, wykonywaniu ilustracji na płaskorzeźbie oraz o bardzo innowacyjnej książce maskotce. Ponadto zachęciła do czytania literatury zarówno tej fantastycznej, jak i realistycznej. Przybliżyła losy swoich bohaterów. Później pisarka odpowiedziała na liczne pytania dzieci. Spotkanie było bardzo ciekawe, mimo, iż autorzy nawet najpoczytniejszych książek dla dzieci nie są rozpoznawani na ulicy. Warto poznać tak utalentowaną osobę.
Opiekun:
Monika Chyla