Świętowaliśmy Dzień Flagi i 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystości z okazji Majowych Święt Narodowych
W piątek 28 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie klas VIIIb oraz VIb pod opieką nauczycieli: p. L. Gajewskiej, p. Ł. Eksmana i p. A. Simy przygotowali przedstawienie, które przybliżyło zebranym  historię uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 roku. Aktorzy wcielili się w rolę ważnych dla losów Polski postaci doby oświecenia ‐ króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, cesarza Austrii, carycy Rosji i króla Prus a także Stanisława Małachowskiego, Ignacego Potockiego oraz Hugo Kołłątaja - prezentując I rozbiór Rzeczypospolitej oraz okoliczności zaprzysiężenia Konstytucji - pierwszej w Europie, drugiej na świecie. Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną, która podsumowała zaprezentowane w inscenizacji wiadomości.

Mały Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim przygotował uroczystą akademię z okazji obchodów Święta Flagi. Uczniowie klas trzecich przedstawili krótki montaż poetycko-literacki nawiązujących do symboli barw narodowych. Wyświetlona została prezentacja multimedialna o początkach państwa polskiego. Podsumowaniem uroczystości był konkurs wiedzy o symbolach narodowych, gdzie wyróżniającym się wiedzą wręczano słodką niespodziankę.

Fotorelacja zrobiona sprzętem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.