"Trzynastka czyta dzieciom"

Wizyta w Przedszkolu Samorządowym nr 7
21 marca, pierwszego dnia wiosny, obchodzimy również Światowy Dzień Poezji. Celem tego, ustanowionego przez UNESCO dnia, jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w akcji Trzynastka czyta dzieciom. Uczniowie Asia Górska, Weronika Sowa, Julia Piasecka, Mateusz Mokrowiecki i Kuba Świtała byli w Przedszkolu Samorządowym nr 7 w Piotrkowie Trybunalskim i przeczytali przedszkolakom wybrane przez siebie wiersze polskich poetów: Marii Konopnickiej, Wandy Chotomskiej, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
Mali odbiorcy byli zachwyceni. Miłe przyjęcie i uśmiechy dzieci były najlepszym podziękowaniem dla czytających.

Organizator: Łukasz Eksman