„Zainwestuj w matematykę”

- czyli dzień matematyki w naszej szkole.
W dniach 15-17 marca 2023 r. w naszej szkole odbywały się SZKOLNE DNI MATEMATYKI.
W tym roku uczniowie klas 4-8 rozwiązywali zadania pod hasłem „Zainwestuj w matematykę” zamieszczone w prezentacji przygotowanej przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Wcielali się w rolę akcjonariuszy na giełdzie, wykorzystywali umiejętności matematyczne do obliczania zysków i strat związanych z inwestowaniem, a także zapoznali się z podstawowymi pojęciami giełdowymi.
Podczas lekcji matematyki pracowali w grupach klasowych, świetnie się przy tym bawiąc.
Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki.