Szkoła Podstawowa nr 13
im. Trybunału Koronnego w Piotrkowie Trybunalskim

Zajęcia TUS w szkole

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
TUS czyli Trening Umiejętności Społecznych
Szanowni Państwo!
 
W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole będą organizowane zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych dla uczniów, prowadzone przez naszego psychologa - p. Darię Gawrosińską. Obecnie ruszył nabór dla dzieci uczęszczających do klas I-III. 
 
 
Czym jest Trening Umiejętności Społecznych (TUS)?
 
Dzieci, które potrafią skutecznie nawiązywać relacje, komunikować się, radzić sobie z konfliktami i rozumieć emocje innych, mają większą szansę na efektywne radzenie sobie z trudnościami w szkole, a później w dorosłym życiu. 
Zajęcia TUS mogą pomóc osiągnąć ten cel poprzez wspomaganie rozwoju emocjonalnego i społecznego. Jest to forma terapii grupowej dla 5-8 uczestników, podczas której trener pracuje z nimi nad:
- rozróżnianiem stanów emocjonalnych i dobieraniem adekwatnej reakcji;
- efektywnym zawieraniem bliskich i długoterminowych znajomości;
- podstawowymi umiejętnościami komunikacji i rozwiązywania konfliktów;
- poprawą samooceny;
- znajomością i stosowaniem w praktyce norm społecznych;
- umiejętnością współpracy w grupie.
 
Zajęcia będą odbywały się z wykorzystaniem atrakcyjnych dla dzieci metod i form przekazu: gier (karcianych, planszowych, komputerowych), filmików i animacji, quizów, zabawy w odgrywanie scenek. Spotkania urozmaicą prezentacje i zabawy z tablicą interaktywną. 
 
Psycholog na bieżąco będzie kontaktował się z rodzicami, omawiając wnioski wyciągnięte z obserwacji dzieci. 
 
 
Osoby zainteresowane zapisaniem swojego dziecka na TUS, zapraszamy na spotkanie z psychologiem w celu wypełnienia Karty Zgłoszeniowej i podpisania zgody. 
 
Psycholog szkolny urzęduje w sali 12 w następujących terminach:
Wtorki      12:30 - 15:00
Czwartki   08:00 - 11:00
Piątki        12:00 - 15:00
 
W przypadku trudności z dotarciem do szkoły w tym czasie, prosimy o kontakt z p. Darią Gawrosińską za pomocą e-dziennika. 
 
 
W przyszłości przewidziane jest również zorganizowanie Treningu Umiejętności Społecznych dla uczniów klas IV - VI. Prosimy na bieżąco śledzić komunikaty na naszej stronie internetowej albo oczekiwać informacji na e-dzienniku od psychologa szkolnego. 
powrót