„Gramy Zmysłami”

- innowacja pedagogiczna
W bieżącym roku szkolnym w klasach Ia oraz IIIb realizowana jest innowacja pedagogiczna „Gramy Zmysłami”. Jej celem jest poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat zmysłów i integracji sensorycznej oraz wykorzystanie zmysłów w promocji czytelnictwa.
W trakcie trwania innowacji uczniowie wezmą udział w 8 zadaniach projektowych. Październikowe to pokonanie sensorycznego toru przeszkód, czyli przejście kolejno przez 5 przystanków – zadań stymulujących każdy zmysł. Tak więc na stacji DOTYK dzieci pokonały ścieżkę sensoryczną przygotowaną z naturalnych materiałów, na przystanku WĘCH ustalali, kierując się wyłącznie zapachem, jaki owoc, warzywo, przyprawa jest w kubeczku. Zatrzymując się przy SMAKU, rozpoznawali owoce i warzywa z zasłoniętymi oczami, ćwiczenie przy stanowisku SŁUCH polegało na dopasowaniu dwóch takich samych dźwięków, natomiast na przystanku WZROK uczniowie mieli za zadanie ułożyć tangram zgodnie ze wzorem. Ponadto nasi mali eksperymentatorzy odkrywali jak pod wpływem dotyku „zachowuje się” ciecz nienewtonowska, a jako podsumowanie zadań stworzona została książka sensoryczna.
Dzięki temu, że zajęcia pozwoliły poznawać świat wieloma zmysłami, cieszyły się dużym zaangażowaniem oraz zadowoleniem uczniów.
Lekcję przeprowadziły: p. Anna Sima i p. Anna Gronowska-Świech.

Więcej zdjęć na szkolnym fp na Facebooku.